KAYITLI İSTİHDAM YARATMA PROJESİ HİBE PROGRAMI İLAN EDİLDİ

11 Ocak 2022

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB)’nın Dünya Bankası ile yürütmekte olduğu “Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi” kapsamındaki “Hibe Programı” 17 Aralık 2021 tarihinde ilan edilmiştir. Program ile TKYB, toplam 70.000.000 Avro tutarındaki hibe desteğini firmaların uzun süreli istihdam yaratmalarını teşvik etmek ve bu amaçla yapacakları ilave yatırımları fonlamak için kullandıracaktır. 

Hibe programı ülkemizde 24 ilde uygulanacak olup bu iller arasında Güney Ege Bölgesi’nden Denizli yer almaktadır. Programın Türk vatandaşları ve mülteciler için yeni kayıtlı istihdam yaratılmasına katkıda bulunması amaçlanmaktadır. Hibe Programı’nın istihdam, işgücü piyasası entegrasyonu ve işgücü piyasasına uyum, uzun vadeli istihdam edilebilirlik ve istihdamın kayıt altına alınması konularında sürdürülebilir bir etkiye sahip olması hedeflenmektedir. 

Program AB’nin Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklara Desteği (FRIT-II) kapsamında sağlanan AB hibesi ile fonlanmaktadır. Program hakkında ayrıntılı bilgi, başvuru rehberi ve başvuru formu https://kayist.org/ web sayfasında yayınlanmaktadır. Ayrıca, potansiyel başvuru sahiplerine yönelik çevrimiçi/fiziksel bilgilendirme toplantıları düzenlenecek olup tarihleri ve daha detaylı bilgi https://kayist.org/ adresinde yer alan “Duyurular” ve “Haberler” sayfalarında yayınlanacaktır. Hibe Programı’na ilişkin sorular kayist@kalkinma.com.tr e-posta adresine de iletilebilmektedir.
 

  • Her Hakkı Saklıdır © 2020 |
  • geka.gov.tr