Sektörel Destekler ve Raporlar

Muğla’nın öne çıkan sektörlerinin mevcut durumu ve söz konusu sektörlerin yatırım ortamı hakkında bilgiler sunan “Muğla İş ve Yatırım Ortamı” raporuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

- Muğla İş ve Yatırım Ortamı İçin Tıklayınız

 

Muğla ili Seydikemer ilçesinde 3 ton/gün kapasiteli meyve sebze kurutma tesisinin kurulması öngörüsüyle hazırlanan “Meyve Sebze Kurutma Tesisi Ön Fizibilite” raporuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

- Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi Ön Fizibilite Raporu İçin Tıklayınız

 

Muğla’nın ürün değeri, ihracat ve istihdam kapasitesi açısından öne çıkan “Su Ürünleri”, “Örtü Altı Domates”, “Narenciye”,” “Organik Tarım”, “Zeytinyağı”, “Tıbbi Aromatik Bitki” gibi tarım ve hayvancılık ürünlerinin mevcut durumu ve yatırım olanakları hakkında bilgiler sunan “ Muğla Tarım ve Hayvancılık Sektör Yatırım Raporu”na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

- Muğla Tarım ve Hayvancılık Sektör Yatırım Raporu İçin Tıklayınız

 

Muğla’nın organik tarım sektörü mevcut durumu ve yatırım olanakları hakkında bilgiler sunan “Muğla Organik Tarım Yatırım Raporu”na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

- Muğla Organik Tarım Yatırım Raporu İçin Tıklayınız

 

Ekonomi Bakanlığının yatırımlarda devlet yardımları teşvikler dışında sağladığı fuar desteklerinden pazar araştırması desteklerine, yurtdışı birim, marka ve tanıtım faaliyetlerinin desteklenmesinden döviz kazandırıcı hizmet ticaretinin desteklenmesine kadar 14 ayrı desteği hakkında açıklamalar içeren kitabımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

-Ekonomi Bakanlığı Destekleri İçin Tıklayınız.

 

Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik kamu kurumları, vakıflar, bağımsız kuruluşlar, büyükelçilikler, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği tarafından verilen desteklere ilişkin açıklamalar içeren kitabımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

-Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Destekler İçin Tıklayınız.

 

Muğla’nın yaş meyve sebze hedef pazarları hakkında bilgiler sunan “Muğla Yaş Meyve Sebze Sektörü Hedef Pazar Araştırması ” raporuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

-Muğla Yaş Sebze ve Meyve Hedef Pazar Analizi