GURME 2018 GIDA VE YÖRESEL LEZZETLER FUARI
31 Ekim 2018 Çarşamba

Gurme 2018 Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı 14-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecektir.

Etkinlik Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliğinde, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret Borsası ve Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Karacadağ Kalkınma Ajansı desteğiyle organize edilmektedir. Fuarın yöresel ürünlerin markalaşma ve yeni pazarlara açılma süreçlerinde dikkate değer bir buluşma noktası olması öngörülmektedir.

Fuar esnasında tüm illerin yöresel lezzetlerinin ve coğrafi işaret tescil belgeli ürünlerinin tanıtılması amaçlanmaktadır. Ayrıca, farklı illerden yöresel ürünlerin geldikleri yerin kültürel zenginliğini yansıtacak şekilde sergilenmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda, Gurme 2018 Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı tüm illerden ilgililerin yöresel ürün ve lezzetlerini sergilemesine açıktır.

Etkinlik Tarihi: 14-18 Kasım 2018

Etkinlik Kapsamı: Gıda, içecek ürünleri, yöresel ürünler, gıda işleme, unlu mamüller teknolojileri, depolama, soğutma, taşıma ve mağaza market ekipmanları fuarı.