BODRUM YAT İMALAT SEKTÖRÜ, GEKA VE BODTO İŞBİRLİĞİYLE AVRASYA BOATSHOW FUARI’NDA
7 Şubat 2018 Çarşamba

Muğla’nın Bodrum ilçesinin yat imalat sektörünün tanıtılması amacıyla, Bodrum Ticaret Odası’na üye sektör temsilcileri, GEKA işbirliğiyle uluslararası platformda karada yapılan dünyanın 2’inci en büyük tekne ve yat fuarı olan CNR Avrasya Boat Show Fuarı’na katılım sağlıyor.

İstanbul CNR Expo, Yeşilköy’de 10-18 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan “CNR Avrasya Boat Show – 13. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı”nda, Bodrumlu yat imalat sektörü temsilcileri, 1 numaralı holde kurulan Bodrum standında sektörlerinin ve firmalarının tanıtımını yapacaklar.

Bodrum standında özel sektörden seçkin yat imalat firmaları katılımcı olarak stant açarken; yat imalat, yat bakım-onarım, charter gibi konularda sunulan hizmetler ziyaretçilere anlatılacak. Stant alanında 15 metrelik lobster tarzı Perla 48 isimli yat ile 9 metrelik Anatolia isimli tekne fuarda stant alanında ziyaretçilere sergilenecek.

Güney Ege Bölgesi’nde turizm ve diğer lokomotif sektörlerin tanıtımında özel sektör, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği sağlayarak ortak tanıtım faaliyetleri yürüten GEKA, üçüncü kez bölgede yüksek gelir grubundan turist çeken ve 12 ay devamlı gelir sağlayan bir sektör olan yat imalatının uluslararası bir fuarda tanıtılması amacıyla sektörün fuarda yer almasını sağlıyor.

9 Şubat günü VIP açılışı gerçekleşecek olan fuarın en önemli etkinliklerinden olan SEA TALKS’larda ise Ayhan Sicimoğlu Tekne Yemekleri Show’u, Denizaltı Fotoğrafçılığı, Süper Yat Paneli, Naviga Panel, Deniz ve Kadın gibi deniz sohbetleri ve şovları fuar süresince gerçekleştirilecek. Gazeteci Sunay Akın’ın denizcilik üzerine yapacağı stand up gösterisi ve ünlü fotoğrafçılar tarafından çekilen eşsiz deniz görüntülerinin yer alacağı Fotoğraf Serisi, denizciler ve denize gönül verenler tarafından ilgi ile takip edilecek.

Ayrıca, Doğu Akdeniz Seyri, Bir Sancaktan Bir İskeleden, Türkiye Yat Kaptanları ve Yatçılıkta Sigorta Kavramı gibi birçok seminerin de yer alacağı CNR Avrasya Boat Show’da teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk olan Sadun Boro’yu anma etkinliği de düzenlenecek.

CNR Avrasya Boat Show’un 85 bin metrekarelik fuar alanında, 400’den fazla tekne, süper yat, mega yat ve yelkenli markasının yanı sıra amatör denizcilik sektörüne ait tüm aksesuar ve ekipmanlar da ziyaretçilerle buluşacak. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) iş birliğinde organize edilen CNR Avrasya Boat Show, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile KOSGEB ve İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından destekleniyor.

Fuarı 10-17 Şubat tarihlerinde 11.00 – 20.00, 18 Şubat tarihinde ise 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Resimler