AJANSIMIZIN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DENİZLİ’DE YAPILDI
28 Kasım 2017 Salı

Ajansımızın  101’inci Yönetim Kurulu, son dönemde gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri içeren gündem maddelerini değerlendirmek ve yeni yapılacak olan çalışmaları görüşmek üzere Denizli’de toplandı.

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında Denizli Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ve Ajansımız Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Köşger, toplantı öncesi yaptığı basın açıklamasında şu bilgileri verdi; “Bölge illerinin Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarından oluşan, bölgemizin kalkınmasına yönelik çalışan ve bu doğrultuda önemli kararlara imza atan Yönetim Kurulumuzun 101. toplantısını gerçekleştirmek üzere Denizli’de toplanmış bulunmaktayız.

Bugün, Ajansımızın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetleri gözden geçirirken aynı zamanda önümüzdeki dönemde yapılması planlanan proje ve etkinlikleri de görüşerek karara bağlayacağız.

Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almaları amacıyla Ajansın yürüttüğü 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında şu ana kadar 68 adet proje başvurusu başarılı olarak ilan edilmiştir. Önümüzdeki dönemlerde Bölgemizde daha fazla kurumun bu destek programımızdan yararlanmasını bekliyoruz.

Ajansımızın Yatırım Destek Ofislerinin bölge yatırım ortamı geliştirme konusundaki çalışmalarına yakından bakacağız.  Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejilerimizdeki gerçekleşmeleri ve 2018 yılı planlarımızı gözden geçireceğiz.

Ayrıca toplantımızda işbirliği taleplerini değerlendirerek, Bölgemizin turizm tanıtımı konusunda yapılan ve yapılabilecek faaliyetleri görüşeceğiz. Son olarak da Ajansımızın önümüzdeki dönem bölgemizin kalkınması için ilan edeceği Mali Destek Programlarının içeriği ve kapsamını istişare edeceğiz. Söz konusu gündem maddelerini Yönetim Kurulunca görüşülüp, değerlendirilip uygun bulunması halinde karara bağlayacağız.

Siz saygıdeğer Yönetim Kurulu Üyelerimize, teşrifleriniz ve katkılarınız için teşekkür eder; toplantımızda alacağımız kararların bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı ve başarılı olmasını diler, saygılar sunarım.” 

İlgili Resimler