GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI’NIN 97. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DENİZLİ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
28 Temmuz 2017 Cuma

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 97’inci Yönetim Kurulu toplantısı,  Ajansın merkezi de olan Denizli’de gerçekleştirildi.

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Muğla Valisi Esengül Civelek’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya; Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Denizli Valisi Hasan Karahan,  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve GEKA Genel Sekreter vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Vali Civelek, öncelikle Valiler kararnamesi ile görev yerleri değişen eski Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak’a, eski Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’a ve eski Muğla Valisi Amir Çiçek’e, hem görev yaptıkları illere hem de GEKA’ya sundukları hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi. Bunun yanında GEKA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin dönüşümlü olarak senede bir defa değiştiğine vurgu yapan Vali Civelek, dönem başkanlığı görevinin Muğla Valiliği’nden Aydın Valiliği’ne geçtiğini belirtti. Bu nedenle söz konusu görevini Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e devrettiğini ifade eden Civelek, Vali Köşger’e yeni görevinde başarılar dilediğini ve önceki dönem bu görevi yürüten eski Muğla Valisine de Ajansa yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ettiğini söyledi. Ayrıca, şu an Denizli Valisi olarak görev yapan Hasan Karahan’a da yeni görevlerinde başarılar dileyerek sözü yeni GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’e verdi.

Vali Köşger sözlerine Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek’e teşekkür edip, kendisine ve Denizli Valisi Sayın Hasan Karahan’a yeni görev yerlerinde başarılar dileyerek başladı.

Toplantının gündem maddelerini aktaran ve Ajansın çalışmalarından bahseden Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almaları amacıyla Ajansın yürüttüğü Teknik Destek Programı kapsamında Mart-Nisan ve Mayıs-Haziran dönemlerinde toplam 37 adet proje başvurusunun başarılı olarak ilan edildiğini belirtmiştir. Vali Köşger önümüzdeki dönemlerde de bölgedeki tüm kurumlarımızın teknik destek programından yaralanmasını beklediklerini söyledi.

Vali Köşger Ajansın bölge yatırım geliştirme konusunda birçok faaliyeti olduğunu belirterek, Yatırım Destek Ofislerinin bölge yatırım ortamı geliştirme konusundaki çalışmalarını yakından inceleyeceklerini ifade etti. Vali Köşger ayrıca yurtiçi fuar talepleri ve katılım sağlanabilecek yurtdışı fuarları değerlendirileceğini söyledi. Son olarak da Ajans Güdümlü Projelerinin ayrıntılı konuşulacağını belirten Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger söz konusu gündem maddelerinin Yönetim Kurulu olarak değerlendirileceğini ve uygun bulunması halinde karara bağlanacağını belirtti.